שאלות ותשובות

הגן של מאיה

האם יש מפגשי הורים קבועים עם צוות הגן? אתחיל ואומר שרמת הקשר שלי עם ההורים בגן ועם הצוות מאוד מאוד קרובה. הצוות שלי הינו צוות חם,אוהב,דואג ואכפתי ומרגשי שהגן הינו ביתו. כך גם ההורים בחוויה שלהם בכניסה שלהם לגן,הם מרגישים שהגיעו למשפחה. החום ואהבה מורגשים.ואין זה סתם או מיקרי, אני מאמינה שהגן הינו הבית של הילד. הילד מבלה בין 8 ל 10 שעות בגן וזה המון. אך אל לנו להרגיש צער ויגון על עובדה זו שכן זו מציאות חיינו ועלינו לקבלה באהבה מצד אחד ומצד שני אכן לוודא שהילד מקבל את כל צרכיו . מבחינתי בגלל עובדה זו אשר צויינה שורה קודם לכן,הגן צריך לספק לילד את כל הצרכיים,הרגשיים,הפיזיים,ותזונתאיים. הגן איינו מקום זר להורים ולילדים.ובכדי שירגישו חלק ממשפחת גן מאיה אנו מקיימנים כמה וכמה מפגשים. ובכך אני מחזרים את הקשר בין המשפחות מצד אחד ובין הצוות להורים למצד שני. לפני שהילד מתחיל את השנה את מקיימת מפגש קבוצתי ומפגש אישי וזאת במטרה להכין את ההורים ואת הילד לקראת השנה. שבועיים לאחר תחילת השנה אני מקיימת אסיפת הורים כללית אשר במהלכה ההורים שומעים מה צפוי לנו בשנה וכן מקבלים את התוכנית הלימוד השנתית . באסיפה כללית זו אנו בוחרים את וועד ההורים. במהלך השנה אני מקיימת שני מפגשים אישיים וזאת במטרה לתת דיווח להורים על תפקוד ילדו בגן.זאת הזדמנות מצויינת מבחינתי לברר אם יש להורים דבר מה לומר,לשאול,להגיד,לייעץ,להחמיא.... ועוד. בנוסף לזאת בגן יש אירועים חברתיים סביב נושא לימוד ,וגם כאן ההורים מוזמנים לגן ולוקחים חלק פעיל באירוע. דבר אשר גורם להורים להרגיש חלק מהגן,חלק מהמערכת ותמיד קיים הרצון לעזור ולסייע.  

יול 24. 2013 | מאת צוות אינפוגן

יול 24. 2013 | מאת צוות אינפוגן

יול 24. 2013 | מאת צוות אינפוגן

כל פעולה מצד ההורים אשר תגרום לילד להרגיש לא שייך ותלוש אני מציעה לא לעשות. הכי חשוב להגיע לגן בשעה 8:00 בשל מה שציינתי קודם. בכדי לא לפגוע בדימויי האישי של הילד, ולא לפגוע לו בבטחון קודם כל, אחרי זה בכדי שלא תפריעו לשאר ילדי הגן , חשוב להגיע עד השעה 8:00

יול 24. 2013 | מאת צוות אינפוגן

גם החצר הגן הושקעה מחשבה. בחצר מתקנים בטיחותיים כאלו שמאתגרים את הילדים ומשפרים את המוטוריקה הגסה. בחצר הקמתי סופר , כזה שאתם מכירים. במקום זה הילד מפתח את הצד החברתי, השפה מתפתחת, הילד. מביא את ההתנהלות שהוא מכיר בבית כשהולכים לסופר ובעצם עובדה זו יש לו בטחון . אני מזמינה אתכם להגיע ולראות את החצר המדהימה שלנו אשר חוץ מעובדה זו היא מאוד מזמינה את הילדים לשחק, ביחד כקבוצה, זוגות או אפילו באופן עצמאי.

יול 24. 2013 | מאת צוות אינפוגן

הגן שלנו מיוחד בעובדה שהוא מתייחס לכל ילד וילד באשר הוא. אנו מעבירות תכנים לילדים מצד אחד. אך גם כאן ישנה הסתכלות על כל ילד וילד כאילו הוא יחיד בגן. וכל הדינמיקה בתוך הקבוצה היא מאופיינת בעובדה שאנו פונות לילד ונותנות לו הוראה כזו או אחרת בהתאם לרמה שלו , זו נקודת המוצא ומשם לוקחים אותו קדימה. ומכאן יוצא שהמעבר נעשה לכל ילד ביום שהוא הכי בשל, כשהוא מוכן, כשהוא מסוגל. אנו רק מבצעות את הפעולה .